Identyfikacja potrzeb i problemów społeczności lokalnych – to główny cel powstającej właśnie Mapy Potrzeb Lokalnych Śródmieścia, która jest jednym z elementów Programu dla Śródmieścia.
Już od 14 marca za pomocą geoankiety mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje opinie i doświadczenia związane z przestrzenią Śródmieścia. Badanie dotyczy osiedli Jeżyce, Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, Stare Miasto, Św. Łazarz i Wilda. Ankieta dostępna jest (kliknij tutaj)
Na jej wypełnienie mieszkańcy i wszystkie zainteresowane osoby mają czas do 31 marca.
Proces tworzenia Mapy potrzeb lokalnych Śródmieścia
Geoankieta jest pierwszym etapem tworzenia Mapy Potrzeb Lokalnych Śródmieścia. Pod koniec kwietnia na podstawie odpowiedzi mieszkańców powstanie podsumowanie, które będzie można obejrzeć na stronie http://mapapotrzeblokalnych.pl. Na tym jednak nie koniec. Przez kwiecień i maj poprzez stronę internetową i warsztaty na terenie każdego z Osiedli objętych programem, będzie można zgłaszać pomysły oraz propozycje inwestycji. Wyniki całego procesu – po ocenie możliwości realizacji przez odpowiednie jednostki miasta – przekazane zostaną radom osiedli przed ustaleniem planu finansowego na 2017 r. Cały proces ma pomóc w realizacji lokalnych potrzeb i usprawnień, takich jak nowe ławki i stojaki rowerowe, skwery, udogodnienia dla niepełnosprawnych czy też propozycje wydarzeń kulturalnych. Zaangażowanie w proces dużej liczby mieszkańców, a także osób korzystających ze Śródmieścia pozwoli na identyfikację oraz wskazanie do realizacji najpilniejszych oczekiwań społecznych.
Program dla Śródmieścia
Mapa Potrzeb Lokalnych Śrómieścia jest realizowana przez Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Urzędu Miasta Poznania w ramach Programu dla Śródmieścia. Narzędzia informatyczne zostały przygotowane w ramach projektu prowadzonego przez Centrum Badań Metropolitalnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i firmę Recoded. Projekt jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Badań Stosowanych III.
Więcej informacji na temat programu znajdziecie na stronach miejskich: (kliknij tutaj)
Link do ankiety dla Wildy: mapapotrzeblokalnych.pl/wilda
Link do ankiety obejmujący przybliżeniem cały obszar śródmieścia: (kliknij tutaj)